Ana Sayfa Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 84. yıl dönümü

Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 84. yıl dönümü

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Atatürk'ün Denizli’ye gelişinin 84. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Zolan, "Denizlililer 84 yıl önce liderini ağırlamanın haklı gururunu yaşıyor" dedi.
03.02.2015
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Denizli’ye gerçekleştirdiği ziyaretin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ün 84 yıl önce Denizlililerle buluştuğunu belirterek, o gün Gazi Mustafa Kemal’in Denizli’ye geleceğini duyan Denizlilerin, onu büyük bir coşku ve sevgi seliyle karşıladığını kaydetti. Denizli'nin Atatürk’ün kente gelişinin 84'üncü yıl gururunu yaşadığını kaydeden Başkan Zolan, "Denizli, 84 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’le buluşmasını gerçekleştirdi. Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin Bayramyeri Meydanı’nda okuduğu fetva ile milli mücadele ateşini yüreklerinde hisseden ve başarıya ulaşması yönünde önemli gayretlerde bulunan Denizlililer 84 yıl önce liderini ağırlamanın haklı gururunu yaşadı. O dönemin kahramanlarının torunları olarak bizler de bu mutlu ve onurlu günün hissettirdikleri ile bir kez daha Atatürk’ü minnetle anıyoruz" dedi.


Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin fetvası ile milli mücadele ateşinin yakıldığı Denizli'nin artık Türkiye’de değil dünyadaki birçok şehre örnek gösterilen marka bir kent olduğunu kaydeden Başkan Zolan, şunları kaydetti: "O ziyaretten günümüze 84 yıl geçti. Büyük Önderimize ve atalarımıza layık olmaya çalışıyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizin ekonomik, sosyal, kültürel alanda her zaman bir adım daha önde olması için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türk milletinin küllerinden yeniden doğmasına öncülük eden, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Türk milletinin unutulmaz kahramanı Ulu Önder Atatürk’ü ve milli mücadelede emek veren tüm büyüklerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.”
.