Ana Sayfa Başkan Zolan'dan Mevlit Kandili mesajı

Başkan Zolan'dan Mevlit Kandili mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Zolan, "O’nun doğumuyla cehalet ve zulüm çağı kapanmış; bilginin, dinin ve merhametin temel taşlarından oluşan aydınlık bir devir başlamıştır" dedi.
01.01.2015
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Peygamberimiz'in dünyaya teşriflerinin, yıl dönümünde bir Mevlid Kandilini daha idrak etmenin sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Zolan, şunları kaydetti: ”Güzel ahlakın, adaletin, sevginin, hoşgörünün ve merhametin sembolü yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümünü Mevlit Kandili sayesinde bir kez daha idrak ediyoruz. Mevlit Kandili tüm Müslüman aleminin Hz. Muhammed’in birbirinden güzel sıfatlarının hatırlanarak birbirine yakınlaştığı kutsal gecelerimizden biridir. Bugün; O’nun dürüstlüğünü, yüksek insani değerlerini, mucizelerini anlamak ve dua ile anmak için bir fırsattır.”

Cehalet ve zulüm çağı kapandı

Mevlid Kandili'nde herkesin gönülden ettiği dualarla birbirine daha yakın olacağını ifade eden Başkan Zolan, Peygamberimiz’in doğumunun tüm insanlık için mübarek ve hayırlı bir başlangıç olduğunu belirterek, "İnsanoğlu için O’nun doğumuyla cehalet ve zulüm çağı kapanmış; bilginin, dinin ve merhametin temel taşlarından oluşan aydınlık bir devir başlamıştır. Kandil gecesi vesilesiyle tüm İslam aleminin birbirleriyle mesafeleri ne kadar uzak olsa da, gönülden ettikleri dua ve ibadetleriyle birbirlerine yakın olacaklardır. Tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
.