Ana Sayfa Başkan Zolan'dan Engelliler Günü mesajı

Başkan Zolan'dan Engelliler Günü mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Zolan, "Engelli vatandaşlarımız, son on yılda gerçekleştirilen devrim niteliğindeki projeler ile artık toplumda herkes kadar söz sahibi, üretken, çalışan ve sosyal birey konumuna kavuşmuştur” dedi.
02.12.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, çağdaş bir toplumdaki kalite kriterlerinin bireyin sahip olduğu fırsat eşitliği ile ölçülebildiğini söyledi. Başkan Zolan, "Engelli vatandaşlarımızın sosyal, kültürel, eğitim ve çalışma hayatında söz sahibi olması, yaşadığı toplumun ve ülkenin kalitesini belirler. Engelli kardeşlerimiz özellikle son on yılda gerçekleştirilen devrim niteliğindeki projeler ile artık toplumda herkes kadar söz sahibi, üretken, çalışan ve sosyal birey konumuna kavuşmuştur. Pozitif ayrımcılık ilkesi ile eğitim, kültür, çalışma ve sosyal imkânlara kavuşan engelli kardeşlerimiz artık toplum içinde görünür hale gelmiştir” dedi.

Ülke nüfusunun yüzde 10'undan fazlasının engelli bireylerden oluştuğuna dikkat çeken Başkan Zolan, sözlerine şöyle devam etti: “Toplumda yaşayan herkes engelli adayıdır. Bu nedenle engellilerin hassasiyetlerini anlamak, sorunları için çözüm üretmek hepimizin sorumluluğudur. Denizli’de yaşayan engelli vatandaşlarımız ve aileleri için birçok plan, proje ve hizmetler gerçekleştirdik. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi kentimizde yaşayan engelli bireylerin sesi olan ve geliştirdiği projeler ile Türkiye’yi Avrupa çapında temsil ederek birincilik almış bir kurumdur."

Engelli bireylerin yaşamında kolaylık sağlamaları için birçok proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Zolan, "Büyükşehir Belediyemizin ücretsiz kurslarının belli günlerini engelli çocuklarımızın ve gençlerimizin faydalanabileceği hale getirdik. Onların fiziksel gelişimleri ve sosyal hayat aidiyetlerinin artmasını görmek en büyük mutluluğumuzdur. Kentimizde ve ülkemizde yaşayan tüm engelli kardeşlerim ve vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
.