Ana Sayfa Başkan Zolan'dan Öğretmenler Günü mesajı

Başkan Zolan'dan Öğretmenler Günü mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Zolan, "Öğretmenlerimiz ülke geleceğine yön verecek nesillerin yetişmesinde, kutsal bir vazifeye sahiptir" dedi.
23.11.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Zolan mesajında, öğretmenlerin yetiştirdiği öğrenciler ile ülke geleceğinde iz bırakan isimsiz kahramanlar olduğunu söyledi. Başkan Zolan, "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmen unvanı ile Millet Mekteplerinin temelini attığı 24 Kasım aynı zamanda Türk milletinin muasır medeniyet seviyesine yükselme hedefinin başlangıç tarihidir" dedi. Bir ülkenin ancak kültür, bilgi ve eğitim donanımlı nesillerle gelecekte var olabileceğine vurgu yapan Başkan Zolan, "Düşünebilen, üretebilen, kendine güvenli ve başarılı bir toplumun temelinde öğretmenlerimizin imzası vardır. Öğretmenlerimiz ülke geleceğine yön verecek nesillerin yetişmesinde, kutsal bir vazifeye sahiptir" dedi.

Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren, milli birlik ve beraberliğin teminatı, geleceğin nesillerini sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerin bugün de aynı inanç ve azimle görevlerini yerine getirdiğini ifade eden Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitim için desteklerimiz artarak sürecektir. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak eğitimin baş aktörleri öğretmenlerimizle, bir çok dalda açtığımız kurslarda, etüt merkezlerimizde ve eğitim için hayata geçirdiğimiz alt yapı hizmetleri ve projelerde, birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için var gücümüzle çalışacağız."

Türkiye'yi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için canla başla çalışan öğretmenlerin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayan Başkan Zolan, "Başta Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan öğretmenlerimize ise sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum" diye konuştu.


.