Ana Sayfa Denizli Büyükşehir Belediyesi 138 yaşında

Denizli Büyükşehir Belediyesi 138 yaşında

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'de belediye teşkilatı kuruluşunun 138. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Zolan, "138 yıldır vatandaşlarımıza hizmet etmek için alın terini bu topraklara akıtan tüm çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum" dedi.
29.10.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, belediye teşkilatının 138'inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, temeli 1876 yılında atılan Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne bugüne kadar hizmet eden başkan, meclis üyeleri ve tüm çalışanlarına teşekkür etti. 138 yıldır bu kentte taş üstüne taş koyan herkesin bugün saygıyla anıldığını işaret eden Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Denizli'de 138 yıl önce başlayan belediye hizmetleri bugün en üst seviyeye ulaşmıştır. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Bundan 10 yıl önce gıpta ile baktığımız diğer kentler Denizli'nin 10 yılda yaptığı sıçramayı görerek hizmetlerimizi takip eder hale gelmiştir." Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin artık Türkiye'nin parmakla gösterilen en seçkin belediyeleri arasında yerini sağlamlaştırdığına vurgu yapan Başkan Zolan, şunları ifade etti: "Görevde olduğumuz sürece hiç bir zaman için 'yeter' demedik. Her zaman hizmet kalitemizi artırıp vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek için gece gündüz çalıştık. Denizli Büyükşehir Belediyesi, bugün Avrupa kentleri ile yarışır hale gelirken, bir çoğunu da geride bırakmış duruma geldi. Yeter mi, tabi ki yetmez. Çalışmalarımıza ilk günkü şevk ve heyecanla devam edeceğiz" dedi.

Cumhuriyetin ilk dönemlerinde kent nüfusunun 15-20 bin dolayında olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Daha çok hizmet için bütünşehir ile başladığımız mücadele geçtiğimiz seçimlerin ardından büyükşehir ile sonuçlandı. Artık hizmetlerimiz de hizmet alanımız da genişledi. Yaklaşık 1 milyon insanımıza hizmet eder hale geldik. Denizli Büyükşehir Belediyesi bundan sonra kentin en ücra köşesine hizmet eden bir kurum olmaya devam edecek. 138 yıldır vatandaşlarımıza hizmet etmek için alın terini bu topraklara akıtan tüm çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Hayatta olan bütün belediye başkanlarına, kente hizmet etmiş olan tüm arkadaşlarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Yaşamını yitiren belediye başkanlarımızı ve bu kente taş üstüne taş koyan herkesi rahmet ve saygı ile anıyorum."
.