Ana Sayfa Başkan Zolan' dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Başkan Zolan' dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet'in kuruluşunun 91. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Zolan, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, yeni Türkiye hedefi ile emin adımlarla ilerliyoruz" dedi.
28.10.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına milletçe emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Başkan Zolan, "Anadolu topraklarında çağ açıp çağ kapatmış, bu toprakları binlerce yıl ana yurdu benimsemiş atalarımızın bizlere en kıymetli emaneti bu vatandır. Bizler İstiklal mücadelesinde tüm zorlukları ve yoklukları, vatan sevgisi ve inancı sayesinde yenmiş, Kurtuluş Savaşı'nda yüz binlerce şehit vermiş neslin evlatlarıyız. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yol gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için çabaladığımız gibi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, yeni Türkiye hedefi ile milletçe emin adımlarla ilerliyoruz" dedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin son yıllarda hızlı gelişimi ile tüm dünyanın dikkatini çektiğini ifade eden Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar bir çok alanda gelişmelere imza attık. Ülke olarak bilim, sağlık, ekonomi, ulaştırma, demokrasi, insan hakları, eğitim, hukuk ve benzeri konularda önemli aşamalar kaydettik. Zorlu sınavlardan geçtiğimiz süreçlerimiz oldu. Fakat millet olarak her imtihandan dik duruşumuz, sağlam irademiz, birlik ve beraberliğimiz sayesinde başarı ile çıktık."


Birbirine kenetlenmiş ve inanmış millet iradesi üzerinde hesap yapmaya çalışanların kaybetmeye mahkum olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Milletimizin adil, refah, huzurlu, sağlıklı ve güvenilir bir ortamda yaşaması bizim temel vazifemizdir. Bunun için her zaman üzerimize düşen vazifeyi yapmaya hazırız" diye konuştu. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm İstiklal mücadelesi şehitlerini anan Başkan Zolan, "Cumhuriyetimizin 91'inci kuruluş yıldönümünü yürekten kutlar, 29 Ekim'in daha nice 91 yıl ülkemizde coşku içerisinde geçmesini dilerim" dedi.
.