Ana Sayfa Ramazan Bayramı mesajı

Ramazan Bayramı mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bayramların kardeşlik, hoşgörü, birlik ve beraberliğin pekiştiği günler olduğunu belirterek, Ramazan Bayramı'nın tüm İslam alemine huzur ve barış getirmesini diledi.
27.07.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, bayramların manevi değerleri içinde barındırdığını dile getiren Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: "Ramazan Bayramı, kardeşliğin, hoşgörünün, birlik ve beraberliğin pekiştiği günlerimizdendir. Bu bayram, herkesin birbirine hoşgörü ile baktığı, paylaşma ve dayanışma duygusunu güçlendirdiği anları yaşamalıyız. Ramazan Bayramı'nı çok iyi değerlendirerek dargınlıklara ve küslüklere son vermeli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmeli, onların sıkıntılarını paylaşmalıyız." Bu yıl Denizli'de Ramazan ayının çok güzel geçtiğini, o manevi duyguyu değişik programlarla tüm vatandaşlarla birlikte yaşadıklarını ifade eden Başkan Zolan, "Allah bu güzel günleri gelecek yıl da yaşamamızı nasip eder inşallah. Yine sokaklarda oluruz, mahallelerde vatandaşlarımızla aynı sofrada, aynı lokmayı paylaşırız inşallah" şeklinde ifade etti.

Başta İsrail'in Gazze' ye yönelik saldırıları olmak üzere dünyanın bir çok yerinde Müslümanlara yönelik süren zulmün Türk halkını ve kendisini derinden üzdüğünü dile getiren Başkan Zolan, "Ülkemizin ve memleketimizin içinde bulunduğu huzur ortamının tüm İslam alemine nasip olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ederim. Ramazan Bayramı'nın tüm İslam alemine huzur ve barış ortamını sağlamasını temenni ederek, tüm Denizli halkının ve İslam aleminin bayramını en kalbi duygularımla kutlarım."

.