Ana Sayfa Berat Kandili Mesajı

Berat Kandili Mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Zolan, böyle önemli gün ve gecelerin, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğun biçimde yaşandığı anlar olduğunu dile getirdi.
11.06.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesi, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Yaratıcının sonsuz rahmet ve merhametine sığınmaları gerektiğini hatırlatan bir zaman dilimidir. Berat Kandili vesilesiyle ailemiz, çevremiz, milletimiz ve bütün insanlığa karşı olan görev ve sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım. Tüm dünyada eza ve cefa çeken Müslüman kardeşlerimizi de dualarımızdan eksik etmeyelim" dedi.
Berat Kandili'nin, kalplere aydınlık, zor durumda olanlara kolaylık vesilesi olmasını temenni eden Başkan Zolan, şunları kaydetti: " Bu gece anne, baba ve akrabaların kandilleri tebrik edilmeli, hayır duaları alınmalıdır. Fakir ve muhtaçlara imkanlar nispetinde yardım eli uzatılmalıdır. Unutmayalım ki, paylaşılmayan sevinç ve mutlulukların insan için fazla bir anlamı yoktur. Sevinç ve mutluluklar paylaşıldıkça artar, kederler de paylaşıldıkça hafifler. Yardımlaşma, dayanışma hislerinin hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı, on bir ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan Berat kandilinde, sevgi ve gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyor, bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimiz ile birlikte bütün İslam aleminin Berat kandilini kutluyorum.”
.