Ana Sayfa Şehirler Arası Trafik Yoğunluğu Tarihe Karıştı

Şehirler Arası Trafik Yoğunluğu Tarihe Karıştı

Denizli Belediyesi tarafından kente kazandırılan 9 adet köprülü kavşak, şehirlerarası trafik yoğunluğunu tamamen ortadan kaldırırken, Denizli-Antalya Yolu'nda devam eden çalışmaların tamamlanmasının ardından Denizli, Ege Bölgesi'nin en modern şehirlerarası yol güzergahına sahip olacak.
28.11.2013
Denizli Belediyesi'nin kente kazandırdığı 9 köprülü kavşak hem şehir içi hem de şehirler arası trafik yoğunluğunu en aza indiriyor. Belediye tarafından 10 yılda kente kazandırılan köprülü kavşaklar adeta ulaşımın can damarı durumunda. Denizli'nin giriş çıkışlarına bambaşka bir görünüm kazandıran köprülü kavşaklar trafiğin daha güvenli akmasını sağlıyor ve araç sürücülerine zaman kazandırıyor.

''Denizlimiz Bölgesinin Örnek Kenti Olmaya Devam Edecek''

Denizli'nin önemli sorunlarından biri olan trafik yoğunluna son vermek amacıyla 2004 yılından itibaren kentin farklı bölgelerinde 9 adet köprülü kavşak yaptıklarını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Denizli Belediyesi olarak, 10 yıllık hizmet destanımızda birçok konuda olduğu gibi ulaşımda da önemli projeleri hayata geçirdik. Özellikle şehirler arası ulaşımın daha rahat ve güvenli hale getirmek ve şehir içi trafiğini hafifletmek için bir zamanlar bu kentte olmayan 9 adet köprülü kavşağı hizmete sunduk. Artan araç sayısını ve nüfusu göz aldığımızda bu gün ne denli doğru bir iş yaptığımız bir kez daha ispatlanmış oldu. Bu kentin bir ucundan diğer bir uçuna gitmek eskiye nazaran daha kolay ve güvenli. Biz İstasyon, Sümer, Bakırlı, Dokuzkavaklar, Sevindik, Fatih, Kayıhan, Deliktaş, Pamukkale Köprülü Kavşakları yaparken geleceği görerek hareket ettik. Kent giriş çıkışlarında sağlanan ulaşımla ilgili standartların yükselmesi bu kentin en büyük kazanımıdır. Yaptığımız tüm bu yatırımlar sayesinde kazalar azalmış, hem maddi hem de can kayıpları en aza inmiştir. Kentimiz Milletvekilimiz Sayın Nihat Zeybekci ile birlikte köprülü kavşaklarla tanışırken, inşallah önümüzdeki dönemde hizmete sunacağımız yeni köprülü kavşaklarla Denizlimiz bölgesinin örnek kenti olmaya devam edecek''

''Başka Şehirlere İmrenen Bir Şehirken, İmrenilen Bir Şehir Olduk''

2004 yılı öncesinde başka şehirlere imrenen bir kent olan Denizli'nin bugün imrenilen bir şehir haline geldiğini belirten Başkan Osman Zolan, Ankara ve İzmir giriş çıkışlarında gerekli düzenlemeleri yaptıklarını Antalya- Muğla Yolu'nda ise hummalı bir çalışmanın devam ettiğini söyledi. Başkan Zolan sözlerine şöyle devam etti: ''Denizli'nin önemli ulaşım arterlerinden biri olan Antalya- Muğla Yolu'nda başlattığımız düzenleme çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Denizli'nin giriş çıkışlarında yaptığımız değişimi herkes taktir ediyor. Çalışmalar tamamlandığında 7 kilometrelik Bağbaşı Yolu, üç şerit araç yolu, çift yönlü bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatmayla modern hale getirilecek. Bağbaşı Yolu'nun tamamlanması ile birlikte hem şehirlerarası ulaşım hem de kent içi trafiği daha güvenli ve konforlu hale gelecek. Denizlimiz için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz" dedi.
.