Ana Sayfa Başkan Zolan'a Davullu Zurnalı Karşılama

Başkan Zolan'a Davullu Zurnalı Karşılama

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Baklan ziyaretinde davulla zurnayla karşılandı. İlçedeki tüm esnafları ziyaret eden Başkan Zolan, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
06.02.2013
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir konusunda vatandaşı bilgilendirmek üzere çıktığı ilçe, köy ve belde turlarına, Baklan İlçesi’yle devam etti. Başkan Zolan’a, başkan yardımcıları ve daire müdürleri de eşlik etti.
   Başkan Zolan’ı ilçe girişinde Baklan Belediye Başkanı İsa Karaçolak, Baklan’ın önde gelen protokol üyeleri ile çok sayıda Baklan’lı davullu zurnalı karşıladı. Başkan Zolan, ilk ziyaretini Baklan Kaymaklığı’na gerçekleştirdi.
  Çivril Kaymakamı olan ve Baklan kaymakamlığına vekalet eden kaymakam Orhan Burhan, Başkan Zolan ve beraberindekilerle bir süre sohbet edip ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Zolan’ın 2. durağı ise Baklan Belediye Başkanlığı oldu. Baklan Belediye Başkanı Karaçolak, makamında Başkan Zolan ve beraberindekileri ağırladı. Başkan Karaçolak, Baklanımız ağlıyordu bugün gülüyor diyerek sözlerine başlayıp, ‘Baklan trene binemediği için böyle geri kalmıştı. Bu tren bizi Denizli’nin en gözde ilçelerinden biri yapacak. En büyük sorunumuz da içme suyuydu. Osman Başkanımız cazibeyle suya kavuşacağı sözünü vermişti. Bugün 5 km uzaktaki dağlardan cazibeyle evlerimize içme suyu geliyor. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum’ dedi.
   -DENİZLİ BÜYÜYOR BAKLAN KAZANIYOR-
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da, Denizli’nin büyüdüğünü Baklan’ın da kazandığını kaydederek, ‘Büyükşehir sürecinde ilçe ziyaretlerimiz devam ediyor. Burada sıkıntılarımızın tespiti ve giderilmesi için ziyaretleri düzenliyoruz. Denizli biliyorsunuz büyükşehir oldu. Denizli büyüyor Baklan kazanıyor. Baklan ilçe olduğunda nasıl sevindiyseniz büyükşehir olduğumuzda ondan daha fazla sevininiz. Büyükşehir olunduktan sonra Baklan’nımız farklı bir boyuta gelecek. Denizli’nin merkezinde ne varsa tüm ilçe ve beldelerimizde köylerimizde o olacak. Amacımız tüm Denizli’nin toptan kalkınmasıdır. İçme suyu konusunda da bu hizmet Baklanımıza bir hediyemiz olsun. ’ dedi.
   -ESNAF NEYİ VARSA PAYLAŞTI-
  Başkan Zolan ve beraberindekiler kaymakamlık ve belediye ziyaretinin ardından pazar esnafını ziyaret etti. Birçok pazarcı esnafı ne satıyorsa Başkan Zolan’ ikram etti. Tüm pazarcı esnafının tek tek elini sıkan ve hatırını soran Başkan Zolan, esnafların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Alış verişteki Baklanlı vatandaşlar da başkan Zolan’ı bağrına basarak ilçe ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Başkan Zolan, pazardan meyve alarak yanındakilere ikram etti.
  -ALMAYA DEĞİL VERMEYE GELDİK-
   Yaklaşık 2 saat süren pazarcı esnafı ziyareti sonrasında toplantı düzenlendi. Baklan Belediyesi Düğün Salonu’ndaki toplantıya çok sayıda Baklan’ı büyük ilgi gösterdi.
Denizli’nin büyükşehir olmasının olumsuzlukmuş gibi kamuoyuna anlatılmaya çalışıldığını, ilçelere ve köylere yük getireceği şeklinde yanlış bilgiler sunulduğunu ifade eden Başkan Zolan, şöyle dedi:
   ‘Baklan’ın durumu bellidir. Ekonomik yapısı ve vatandaşlarımızın hali bellidir. Büyükşehirin sizlere yük getireceğini söyleyenler çıktı ve çıkacaktır. Biz, almaya değil vermeye geldik. Görevimiz boyunca bir fazla hizmeti sizlere sunmanın derdindeyiz. Denizli’de 10 yıllık değişimi görüyorsunuz. Nereden nereye geldik. Bu değişim, akla kara gibi belirgindir. İstiyoruz ki topyekün köylerimizle ilçelerimizle kalkınalım. Denizli’deki hizmeti buralara getirelim. Bizler hepimiz komşuyuz. Denizli gelişmiş çağdaş bir kent olurken, komşumuz Baklan’ın bu güzelliklere sahip olmaması bir yanlıştır. İşte Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, onun için büyükşehir olmamızı istedi. Köylere, beldelere ve ilçelere de hizmet verilsin istedi.’
   -SAKARYA DEPREM SONRASI BÜYÜKŞEHİR OLDU-
   Başkan Zolan, sözlerine şöyle devam etti:
   ‘Biliyorsunuz 1999’da Sakarya’da deprem oldu. Birçok insan yakınını kaybetti. Her şey yerle bir oldu ve insanlar acı çekti. O günkü hükümet Sakarya’yı büyükşehir yaptı. Depremle yerle bir olan Sakarya neden büyükşehir yapıldı. Bu deprem üzerinden bir deprem kadar daha yük getirmek için mi büyükşehir olması istendi? Tabii ki hayır. Büyükşehir olunca yarası daha çabuk sarılsın ayağa kalksın diye büyükşehir oldu. Yeni imkan vermek, acılarını dindirmek için büyükşehir yapıldı. Sonuçta büyükşehir güzel bir projedir. İnşallah Denizlimizde bu güzellikleri yaşayacak. 2-3 yıl sonra Allah nasip ederse bir araya gelirsek iyi ki büyükşehir olmuşuz diyeceğiz. Size gelip de büyükşehirin kötü olduğunu söyleyenlere o zaman Sakarya neden büyükşehir yapıldı diye sorun.’
Yaklaşık 2 saat süren toplantıda büyükşehir enine boyuna ele alındı. Başkan Zolan’ın konuşmasında öne çıkan bazı konular şöyle:
   ‘Öncelikle ilçe belediyeleri hizmet vermeye devam edecek. İlçe belediyeleri rutin işleri yaparken büyükşehir belediyesi de sizlere hizmet edecek. Alt yapı, arıtma tesisi, yol ve itfaiye gibi hizmetleri büyükşehir belediyesi yapacak. Köylerde ev yapmak isteyenlere çeşitli ev projeleri sunulacak. O köyün imarına uygun projeler vatandaşa ücretsiz sunulacak. Yapı denetimini ücretsiz olarak belediyemiz karşılayacak. İskanlarını da belediye yapacak. Bizlerin bugüne kadar Denizli’de yapmış olduğumuz işleri gördünüz. 2004 Denizlisi ile bugünkü Denizli’yi yan yana koyduğunuzda ortadaki fark siyahla beyaz arasındaki fark kadardır. Şehrimiz baştan aşağıya değişti. Aynı güzellikler ilçelerimizde de köylerimizde de olacak. Biz sizlerin hizmetkarıyız. Size eziyet etmek farklı sıkıntılar yaşatmak için büyükşehir olmadık.’
   Daha sonra esnaf ziyaretleri yapıldı. Özellikle kadın girişimcilerin ilçedeki ticari başarıları Başkan Zolan’ı mutlu etti. Baklan Belediyesi’nin destekleriyle iş hayatında başarı sağlayan ve ilçeye örnek olan kadınlar, Başkan Zolan’a çeşitli ikramlarda bulundu. Bir kadın girişimci lokantasında yemek yedirmeden bırakmayacağını söyledi. Bunun üzerine Başkan Zolan, bir sonraki yemek için kadın girişimciye söz verdi.
İlçedeki son ziyarette ise Adalet ve Kalkınma Partisi Baklan İlçe Teşkilatı’na gidildi.
  -BAŞKAN ZOLAN DAĞAL’DA-
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçe merkezindeki ziyaretleri sonrasında beldelere de gitti. Dağal halkıyla bir araya gelen Başkan Zolan’a yoğun bir ilgi vardı.
Dağallı gençler, kuracakları futbol takımı için Başkan Zolan’dan destek istedi. Başkan Zolan da, gençlerin kulüp kurması durumunda eşofmandan ayakkabıya, toptan spor malzemesine kadar takım ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi. Başkan Zolan, büyükşehir sonrasında köylerin nasıl kazanımlar elde edeceğini burada tek tek anlattı.
   BAŞKAN ZOLAN BOĞAZİÇİ’NDE-
   Başkan Zolan, Boğaziçi beldesine giderek belde sakinlerine büyükşehiri anlattı. Özellikle hayvancılık konusunda doğru bilgilendirmeye ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Başkan Zolan, ‘Ülkemiz politikası açısından hayvancılığın geliştirilerek artırılmasını sizlerden istiyoruz. Hayvancılık, büyükşehir olunmasıyla birlikte kısıtlanmayıp çeşitli destekler de verilerek artması için katkı sunulacaktır. 2009’da 13 belde ve 10 köy belediyemize bağlandı. Burada hayvan yetiştiriciliği yapan birçok vatandaşımız var. Bir tanesini bile kapatmadık aksine ahırlarını düzenli olarak ilaçlamaya başladık. Sizlerden tek ricamız lütfen komşu hakkını da gözeterek çevreye zarar vermeden sektörü geliştirin. Eğer çevre rahatsız olmaz ise bizler de sizlere destek oluruz’ dedi.
  -BAŞKAN ZOLAN ÇATALOVA’DA-
   Baklan ziyaretini son durağı ise Çatalova oldu. Köylüler Başkan Zolan’a ayran ve yöreye özgü ekmek yapıp ikram etti. Köylülerin en çok merak ettiği ise büyükşehir sonrası köylerde konut yapımı gibi konular oldu. Başkan Zolan, ‘Sizlere 10 dolayında konut projesi sunacağız. Konut projeleri, köyün dokusuna uygun şekilde hazırlanıp size verilecek. Hangisini beğenirseniz onu uygulayacaksınız. Konut projesi hizmeti ücretsiz olacak. Ayrıca yapı denetime tabi olmayacaksınız. Büyükşehir sizlerin yapı denetimi işlerinizi de ücretsiz sunacak. Konut işlemleri ise Denizli’ye gelmeden ilçe belediyenizce ücretsiz verilecek’ dedi.

.