Ana Sayfa Başbakan Erdoğan, Denizli'de

Başbakan Erdoğan, Denizli'de

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı'nı Denizli'de açtı.
17.09.2012
  Başbakan Erdoğan, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı ve Toplu Açılış Törenine katılmak üzere öğle saatlerinde Denizli'ye geldi. Hayırsever işadamı Orhan Abalıoğlu tarafından eşi Cedide Abalıoğlu adına Sevindik Mahallesi'nde yaptırdığı Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde bir tören düzenlendi. Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yanı sıra yapımı tamamlanan eğitim kurumlarının da hizmete açıldığı törene, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak ve çok sayıda davetli katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, okul yaptıran hayırsever işadamı Orhan Abalıoğlu'nun elinden tutarak yanına oturttu.
   Törende konuşan Cedide Abalıoğlu, Hakkari'de şehit olan 4 asker ve Bingöl'de şehit olan 8 polise Allah'tan rahmet, ailesine ve Türk Milleti'ne başsağlığı diledi. Cedide Abalıoğlu, Abalıoğlu Ailesi olarak birçok okuldan sonra 50 derslikli imam hatip lisesini eğitime kazandırmaktan gurur duyduklarını söyledi.
   Denizli Valisi Abdülkadir Demir ise, ‘Denizli'de yapımı tamamlanan 13 eğitim kurumunun hizmete girdiği bugün sayın başbakanımızı yanımızda görmekten çok mutluyuz’ dedi.
  10 YILDA MUAZZAM YATIRIMLAR
   Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de, 2012-2013 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiası, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını diledi. 10 yılda gerçekleştirilen muazzam yatırımlarla eğitime ilişkin sorunların büyük ölçüde arkada bırakıldığını belirten Bakan Dinçer, ‘ Dünyadaki yaşıtlarıyla çocuklarımızı aynı seviyeye getirmeliyiz. Eğitim sistemimizi yeniden kurgularken, daha fazla eğitim sistemi içinde tutmalıyız’ dedi.
   Yeni sistemin çocuklara daha fazla eğitim sağladığını anlatan Dinçer, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Bilgiyi boca etmek yerine zamana yayarak, çocuklar da bilgiyi özümseyecek. Hayatın her safhasında kullanabilecekler. Öğrenmeyi öğrenmiş bireyler olarak kendi kanatlarıyla uçmayı öğrenecekler. Seçmeli derslerle, ilgi duyduğu alanlarda eğitim görebilecek.
   Günümüzün hızla değişen dünyasında her insanın ve kurumun kendini sürekli gözden geçirmesi gerekir. Biz de bakanlık olarak böyle bir çabanın içindeyiz.’
   -ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
   Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da törende yaptığı konuşmada, 2012-2013 eğitim öğretim yılının tüm Türkiye'deki öğrenci, öğretmen, eğitim camiası ve velilere hayırlı olmasını diledi.
Türkiye genelinde tüm öğrencilerin başarılı ve verimli bir eğitim öğretim dönemi geçirmesini temenni ettiğini belirten Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:
   ‘81 vilayette fedakarca görev yapan öğretmenlerimize bu eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum. Tüm öğretmenlerimize milletçe şükranlarımı sunuyorum. Bugün Denizli'de 2012-2013 eğitim öğretim yılının açılışını yaparken, 13 yeni eğitim kurumunu da Denizlili kardeşlerimize kazandırıyoruz. Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi çok değerli bir hayırsever olan Orhan Abalıoğlu tarafından 8 milyon TL'lik bir yatırımla tamamlandı. Bu muhteşem eseri Denizli'ye, Denizli'nin çocuklarına yani geleceğimize kazandıran hayırseverimizi tebrik ediyor, kutluyorum. İmam hatip lisesinin yanında öğrencilere hizmet verecek bir pansiyon inşa edildi. Bunu kazandıran derneğe ve yöneticilerine ve bağışçılarına şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Bu eserlerin mimari noktadaki görünüşü, görüntüsü gerçekten ülkemizde örnek bir mimaridir. Tam da imam hatipliye yakışır bir mimari. İnşallah yakın zamanda tatbikat camisi de bitirilecek. Bunun da bitmesiyle konsepti tamamlamış olacağız. Denizli'nin birçok yerinde eğitime destek veren tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum.’
   -BU MÜCADELE BEDELSİZ OLMUYOR-
   Konuşmasında son günlerdeki terör saldırılarına da değinen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:
   ‘Hakkari Çukurca'da 4 askeri şehit verdik, dün de Bingöl Karlıova ilçesinden acı haber aldık. Bingöl'deki alçakça saldırı sonucu 8 kahraman polisimiz şehit oldu. 8 şehidimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Rabbim onlardan razı olsun, mekanları cennet olsun. Polislerimizin ailesinin, emniyet teşkilatımızın, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin başı sağolsun." Terörle mücadelenin devam edeceğini anlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Şüphesiz bir bedel ödüyoruz. Bu mücadele bedelsiz olmuyor. Akan kanların durmasını biz istiyoruz. Eğer terör örgütü ile yan yana olanlar terör örgütü ile silahların susmasını değil, silahların bırakılmasını isteyenler varsa, şunu bilsinler ki, biz devlet olarak hükümet olarak zaten silahların bırakıldığı yerde operasyonları devam ettirmeyiz. Ama devlet askeriyle polisiyle hiçbir zaman silah bırakmaz. Çünkü polisin de askerin de silah, kendisinin demirbaş enstrümanıdır. Onunla asayişi, terörü bertaraf etmek için mücadele ediyor. Ama terörist eğer silahı bırakırsa bilmelidir ki bu ülkede operasyonlar biter. Silah teröristin elinde olduğu sürece durmaz. Tüm bu haince saldırılara rağmen bölücü terör örgütüne karşı kararlı mücadelemizi yürütüyoruz, yürüteceğiz.’
   Başbakan Erdoğan, İmam Hatip Liseleri, kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen yeni eğitim    sistemi, seçmeli dersler gibi konulara da değindi.
   Konuşmaların Milli Eğitim Bakanlığı ile Denizli Belediyesi arasından Kampüs Projesi kapsamıyla ilgili olarak yapılacak projeler için Başbakan Erdoğan, hayırsever Orhan Abalığolu, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan protokol imzaladı. Hayırsever Abalıoğlu, Denizli Belediyesi’nin yaptıracağı 4 okul için 10 milyon lira bağışta bulundu. Okullara Orhan ve Cedide Abalıoğlu’nun Ergun, Filiz, Baha ve Ender Abalıoğlu ismi verilecek.


.