Ana Sayfa Münazara Şampiyonasında, Şampiyon Belli Oldu

Münazara Şampiyonasında, Şampiyon Belli Oldu

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Münazara Kulübü’nün gerçekleştirdiği 2. Denizli İli Liselerarası Münazara Şampiyonası sona erdi. Şampiyonada ödüller sahiplerini buldu.
11.05.2012
  Çeşitli konuların ele alındığı münazara, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleşti. Finali izlemeye gelenler arasında Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Milli Eğitim Şube müdürlerinden Hüseyin Başgün ve oda temsilcileri yer aldı. 
  Münazara finalinde, sigara şirketlerine sosyal sorumluluk programları yürütmesi zorunluluğu getirilmesi, siyasi parti liderlerinin görev süresinin kısıtlanması, devlet metropollere göç etmiş ailelere geri dönmeleri şartıyla maaş bağlaması, 18 yaşından küçüklerin TV’de yayınlanan herhangi bir yarışmaya katılmasının yasaklanması, gelişmekte olan ülkelerde çocuk işçiliğinin desteklenmesi gibi konularında diğer okulları eleyen Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi ve Servergazi Anadolu Lisesi karşılaştı. 
   Finalde, hükümet kanadında Servergazi Anadolu Lisesi, muhalefet kanadında ise Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi yer aldı. Her gruptan 3 öğrenci kendi tezlerini savundu. Hükümet kanadı, devletin güvenlik ve adalet dışında hiçbir hizmet sunmaması gerektiği tezini savunurken Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi ise devletin güvenlik ve adalet dışında da hizmet vermesi gerektiğini iddia etti.
Buna göre jüri, Servergazi Anadolu Lisesi’ni 1. olarak belirledi. Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi, ise 2. oldu. En iyi konuşmacı ise Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Büşra Çalışkan seçildi. 
   Münazara Şampiyonasına, Gençlik Meclisi ve PAÜ'nün işbirliğinde DTO (Ticaret Odası), DTB (Ticaret Borsası), DENİB (Denizli İhracatçılar Birliği), Gediz Üniversitesi, Denix, Tümay, Aksiyon Derneği, Pekdemir ve Yaprak Kitapevi de sponsor oldu. 
   Başkan yardımcısı Şamil Çınar ve Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Başgün, şampiyonanın 1. ve 2'leri ile en iyi konuşmacıya ödüllerini verdi.

.