Ana Sayfa Yeni alışveriş merkezi 'Gazi Bulvarı' olacak

Yeni alışveriş merkezi 'Gazi Bulvarı' olacak

Denizli Belediyesi’nin Delikliçınar ve Gazi Bulvarı’nda sürdürdüğü üst yapı çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, bölgede bulanan vatandaşlar ve esnafın görüşlerini aldı. Başkan Zolan, “ Bölge esnafının Gazi Bulvarı’nda yaşanan değişime ilişkin memnuniyet verici sözleri bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızın kanıtıdır” dedi.
13.03.2012
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin kalbi niteliğindeki Gazi Bulvarı ve Çınar Meydanı’nda sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Denizli’nin çehresini değiştiren üst yapı çalışmalarının yoğunlaştığı bölgede vatandaşlar ve esnafın görüşlerini dinleyen Zolan, “ Delikliçınar Meydanı ve Gazi Bulvarı’nı yaptığımız düzenlemeler ile değişime tanıklık edenler, sarf ettikleri memnuniyet verici sözlerle bizi mutlu ediyor. Görülüyor ki biz çok yerinde ve doğru müdahaleler ile vatandaşların ve bölge esnafının beklentilerine karşılık verebilmişiz. Burada ki değişim bizim kadar tüm Denizli’yi de heyecanlandırıyor. Bu bölge Denizli’nin yeni açık hava alışveriş merkezi, kültür ve sosyal alanı haline gelecek” dedi.


Tarihsel süreçte Gazi Bulvarı ve Delikliçınar Meydanı’nın hep cazibe merkezi konumunda olduğunu dile getiren Osman Zolan, bu bölgenin yapılan düzenlemeler ile büyüyen Denizli’ye yakışır bir görünüme kavuşacağını söyledi. Denizli’nin kültürel ve sosyal yaşantısının yapılan çalışmalar ile bu bölgede yeniden hayat bulacağının altını çizen Zolan, “ Gazi Bulvarı ve Delikliçınar Meydanı’nı baştan aşağı yeniliyoruz. Belediye’nin önünden başlayan ve Valiliği’nin önüne kadar uzanan alan Denizli’nin gözbebeği, Denizli’nin omurgasıdır. Ticari anlamda Denizli’nin uzun yıllardır merkezi olan, bu kentte yaşayan hemen herkesin uğrak yeri olan bu bölge, inanılmaz bir konuma kavuşacak. Burada yapılan çalışmalar tamamlandığında geniş kaldırımlarıyla, özel araç trafiğinin olmadığı, sadece toplu taşıma araçlarının giriş yapabildiği bir konuma geldiğinde hem vatandaşlarımız hem de esnafımız çok rahat edecek. Burası adeta bir açık alışveriş merkezi konumuna kavuşacak. Oturma alanlarıyla, dinlence noktalarıyla, yayalaştırılmış alanlarıyla çevre düzenlemeleriyle burası herkesin uğrak noktası olacak. Altıntop Adası olarak adlandırdığımız bölge Denizli’nin kültürel ve sosyal yaşantısının kalbi konumuna gelecek. İnsanlar burada hoşça vakit geçirecek. Böyle bir hayalimiz var. Ve bunu gerçekleştirmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Tüm bu çalışmalar gerçekleştirilirken sıkıntıların mutlaka olduğunu dile getiren Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: “ Hava şartlarının olumsuzluğuna rağmen çalışmalar planlamalar çerçevesinde devam ediyor. Elbette ki sıkıntılar ortaya çıkıyor. Ancak kolay değil. Sıfırdan her şeyi yeniden yapıyoruz. Yıllar içinde kan kaybeden Delikliçınar ve Gazi Bulvarı’na yeniden hayat veriyoruz.”
.