Ana Sayfa 19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü

Başkan Osman Zolan, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
19.09.2011

   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk Milleti’nin şanlı tarihine bakıldığında şehit ve gazilerin her zaman onur kaynağı olduğunu bildirdi.
   
Başkan Zolan, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, ebediyete intikal etmiş olan gazileri rahmetle, hayatta olan gazileri de minnet ve şükranla anıldığını kaydetti.
  
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de ‘Gazilik’ unvanıyla onurlandırıldığı ifade eden Başkan Zolan, ‘Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e (Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı) verilerek her yıl 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. 
  
Türk Milleti bu günde vatanı ve milleti uğrunda savaşıp şehit düşen, gazi olup memleketine geri döndükten sonra ebediyete intikal eden gazileri saygı ile yad etmeli, önlerinde saygı ile eğilmeli ve onları bu özel gününde unutmamalıdır. Yurdumuz topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerimle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum. Değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum.’

 

.