Ana Sayfa 30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, 30 Ağustos zaferinin Türk Milleti’nin hürriyetinden vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya ispatlamasıyla ayrı bir önem taşındığını bildirdi.
28.08.2011

   Başkan Zolan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayarak büyük zaferin önemine işaret etti.
   
Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin vatanı ve milletiyle sonsuza kadar hür ve bağımsız kalacağının bu zaferle tescillendiğini kaydeden Başkan Osman Zolan, şunları belirtti:
 
‘Aziz milletimiz, bu zaferle, hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, bütün dünyaya ispatlamıştır. Büyük zaferin en önemli yanı, bu milletin azim ve iradesinin şartlar ne olursa olsun, varlığı ve birliği söz konusu olduğunda neler yapabileceğini göstermesi açısından önemidir. Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanmıştır. Türk Milleti, böylece Anadolu'nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Bu zaferle kurulan ve milletimizin en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatanı ve milletiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşayacaktır. 
  
Yüce milletimizin ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Büyük zaferin 89'uncu yılında, milletimizin Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyorum.’

 

 

.