Ana Sayfa Başkan Zolan'ın Ramazan Ayı Mesajı

Başkan Zolan'ın Ramazan Ayı Mesajı

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm vatandaşların rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan ayını kutladı.
01.08.2011

   Başkan Zolan, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nın gelmesi nedeniyle mesaj yayınladı.
  
Mesajında, Ramazan ayında manevi duyguların en üst düzeye ulaştığını ve insanlar arasında kardeşliği pekiştirdiğini ifade eden Başkan Zolan, şunları kaydetti:
  
‘Ramazan ayı, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. 11 ayın sultanı Ramazan ayı o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler. Tasa sevince, hüzün ise neşeye dönüşür.  Rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan ayınız kutlu olsun. Denizli Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca bir dizi etkinlik hazırladık. İncilipınar ve Adalet Parkı’ndaki etkinliklerimizde çocuklar çocuk olmanın tadına varırken büyüklerde o eski Ramazan aylarını yeniden yaşayacak. İftar çadırımızda 5 bin kişiye yemek verilirken iftar vakti yolda olan 3 bin kişiye de kumanya dağıtacağız. İhtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıtımı yapacağız.’ 
   
Başkan Zolan, vatandaşların Ramazan ayını huzur ve güven içinde geçirmesi için belediyece çeşitli tedbirler alındığını da belirterek, ‘Ramazan ayı süresince vatandaşların mağdur olmaması için tüm önlemler alındı. Amacımız, vatandaşlarımızın gönül rahatlığı içinde huzurlu şekilde Ramazan ayını geçirmeleridir’ diye konuştu.     

.