Ana Sayfa ‘Genç Denizli Film Festivali’ başlıyor

‘Genç Denizli Film Festivali’ başlıyor

Denizli Belediyesi’nin son bir yıldır başarı ile sürdürdüğü ‘Genç Denizli Projesi’ kapsamında yine farklı bir etkinliğe imza atılıyor. Genç Denizli sinemaseverleri 26 Kasım- 12 Aralık 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecek film festivaline davet ediyor.
25.11.2010
Denizli Belediyesi’nin uyguladığı projeler arasında farklılığı ile dikkatleri üzerine çeken, Genç Denizli bu kez de gençleri film festivalinde bir araya getiriyor. Bu güne kadar gerçekleştirdiği etkinlikler ile göz dolduran, kültürel, sanatsal aktiviteler ile sportif organizasyonlara gençlerin katılımını sağlayan Genç Denizli, iki hafta boyunca devam edecek film festivalinde sinemaseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Denizli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında gerçekleştirilecek ‘Genç Denizli Film Festivali’ 26 Kasım- 12 Aralık 2010 tarihleri arasında yapılacak. Festival boyunca 8 muhteşem filmin gösterimi Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda günde 4 seans da yapılacak. İlk hafta ‘Milyoner, Yeni Ay, Tutulma ve Siyah Beyaz’ isimli filmler 12:30, 15:30, 18:30 ve 21:30 saatlerinde dönüşümlü olarak gösterime sunulurken festivalin ikinci haftasında yine aynı saatlerde ‘Gece ve Gündüz, Eyyvah Eyvah, Başlangıç, ve Aşk Dersi’ isimli filmler dönüşümlü olarak beyaz perdeye yansıtılacak.

Festivale ilişkin bilgi veren Denizli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nuray Karayel, festivalde gösterilecek filmlerin seçiminin Genç Denizli üyeleri arasında yapılan anket sonucu belirlendiğini söyledi. Bu güne kadar Gençler için bir çok farklı etkinlik gerçekleştirdiklerini dile getiren Karayel, “ Daha önce Genç Denizli’nin parçası olan gençlerimizi Ankara’yı gezdirmiştik. Geçtiğimiz haftalarda Çanakkale’ye 500 öğrenciyi götürdük. Bu sayı önümüzdeki günlerde 2 bine ulaşacak. Denizlispor maçlarını gençlerimizle birlikte izlemeye devam ediyoruz. Yine konserler yaptık. Gençlerin çok sevdiği rock müzik grubu Manga’yı ve stand- up gösterisi ile Yavuz Seçkin’i burada gençlerimiz ile izledik. Şimdi ise ‘Genç Denizli Film Festivali’ ile beyaz perdenin büyüsünü paylaşacağız. Yaptığımız anket sonucu Genç Denizli üyesi olan arkadaşlarımızın belirlediği 8 filmi iki hafta boyunca Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda günde 4 seans da dönüşümlü olmak üzere izleme fırsatımız olacak. Festivalde gösterilecek filmleri Genç Denizli kartı olan herkes ücretsiz izleyebilecek. Bu bir başlangıç. Biliyorum ki önümüzde ki yıllarda da bu festivalin kapsamı genişleyerek devam edecek” dedi.
.