Ana Sayfa Geçici Otogar Faaliyete Girdi

Geçici Otogar Faaliyete Girdi

Denizli Belediyesi, Denizli’nin şehirlerarası ve şehir içi ulaşımında ihtiyaçları karşılaması amacıyla yeni otogar yapımı için düğmeye bastı. Yeni otogarın eski otogar yerinde yapılacağı için EGS Park’a geçici otogar yapıldı.
10.06.2010

    Başkan Nihat Zeybekci’nin seçim öncesi açıkladığı 77 Dev Proje adım adım uygulamaya geçiyor. Bu kapsamda projede yer alan birçok yatırım hizmet olarak kente kazandırılırken yeni otogar gibi projelerin de yapımına başlanıyor.
   
Otogar yapımı için gerekli tüm alt yapı hazırlandı. Vatandaşın mağdur olmaması amacıyla otobüslerin ön tarafına otogarın taşınacağı afişleri konuldu, kentin çeşitli yerlerine de afişler asılarak halk bilgilendirildi. Hazırlıkların ardından 10 Haziran itibariyle geçici otogar da faaliyete geçti. Otogarda, şehirlerarası ve şehir içi peronları ayrı ayrı yer alırken, ihtiyaç duyulabilecek tüm hizmetler de eksiksiz karşılanmaya çalışılıyor. 
   
Denizli Belediye Başkan yardımcıları Mustafa Ünal ve Nilgün Ök, söz konusu geçici otogarın faaliyete geçmesinin ardından incelemede bulundu. Otogardaki işletme sahipleri ve yolcularla görüşen başkan yardımcıları zamanla, ortaya çıkarak eksikliklerin de giderilmesi için görüş aldı.
    Yeni otogarın ise eski otogarın bulunduğu alanda yerin altına inşa edileceği, kent estetiğine uygun şekilde yapılıp üst kısmının park olacağı bildirildi. 
   
Bu arada geçici otogarın yeni otogarın hizmete girinceye kadar faaliyet göstereceği kaydedildi.

.