Ana Sayfa Genç Denizli Büyüyor

Genç Denizli Büyüyor

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Genç Denizli Projesi kapsamında liseli gençlerle bir araya geldi. İMKB Kız Meslek Lisesi ve Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ile gerçekleşen buluşmada öğrenciler sordu Başkan Zeybekci cevapladı.
06.03.2010
Denizli Belediyesi’nin, gençlerde Denizlili olma bilincini artırmak amacıyla başlattığı Genç Denizli Projesi devam ediyor. Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, proje kapsamında lise öğrencileriyle bir araya gelerek, onların merak ettiği tüm konulara açıklık getiriyor. Denizlispor ve İl Milli Eğitim müdürlüğü’nün desteği ile Denizli Belediyesi’nin organize ettiği Genç Denizli Projesi’nin bu sefer ki durakları İMKB Kız Meslek Lisesi ve Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi oldu. Başkan Zeybekci, gençlere Denizli’de yaptıkları çalışmlar hakkında bilgiler verirken, gençlerin sorularını da yanıtladı.

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, gençlerle buluşmaya devam ediyor. Başkan Zeybekci, Denizli için hayata geçirdikleri ve devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

Genç Denizlililer de, alt yapıdan, ulaşıma, okuldaki problemlerine kadar akıllarındaki merak ettikleri ne varsa Başkan Zeybekci’ye sordu. Zeybekci ise tüm soruları en ince ayrıntısına kadar cevaplandırarak gençlerin meraklarını giderdi.

İMKB Kız Meslek Lisesi öğrencileri okullarının merkezden Üçlere taşınmasından dolayı ulaşımda ve okul yapılanmasında yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Başkan Nihat Zeybekci’de öğrencilere okul sınırları içerisinde açık alan spor sahalarını ve bahçe düzenlemesinin Denizli Belediyesi tarafından yapılacağının sözünü verdi. Başkan Zeybekci, ulaşım sorununun da en kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

Gençlerin en çok merak ettiği konulardan biri ise kentin dört bir tarafında sürdürülen dev alt yapı çalışmalarının ne zaman biteceğiydi.

Alt yapıda sona doğru yaklaşıldığını kaydeden Başkan Zeybekci, bu projenin bugüne ve geleceğe bir yatırım olduğunu belirterek, Denizli’nin kanayan yarası olan alt yapıyı düzeltmek için ellerini taşın altına koyduklarını, alt yapı sorununu bir an önce çözüme kavuşturmayı amaçladıklarını söyledi. Başkan Zeybekçi, projenin 2010 Haziran ayında tamamlanması ile asfaltlanmanın da Avrupa standartlarında bir daha kazılmaya ihtiyaç duyulmayacak şekilde yapılacağını söyledi.

Başkan Nihat Zeybekci, süper ligde kalma adına kritik bir noktada olan Denizlispor’un bu kentin bir simgesi olduğunu hatırlatarak, gençleri Denizlispor’a sahip çıkmaya çağırdı.

Başkan Zeybekci, buluşmanın sonunda liseli gençlere Denizlispor forması dağıtarak, Denizlispor’un Kasımpaşa ile 28 Mart Pazar günü evinde oynayacağı karşılaşmaya davet etti.

Başkan Zeybekci ile bir araya gelen Genç Denizlililer de bu proje sayesinde Belediye Başkanlarını dinleme ve kafalarındaki soruları sorma fırsatı bulmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
.