Ana Sayfa Annelere Özel

Annelere Özel

Denizli Belediyesi, Anneler Günü’nde düzenlediği etkinlikle, tüm annelere ve anne adaylarına unutulmaz bir gün yaşattı.
15.05.2007
Denizli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlediği Anneler Günü programında, ilk olarak Şef Malik Ulusman yönetimindeki Belediye Konservatuvarı Çocuk Korosu sahne aldı.
Koro, birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Çocuk Korosu üyeleri minik çocuklar, kendilerini izlemeye gelen annelerine, en güzel anneler günü hediyesini verdi. Çocuk korsunun konserinin ardından bu kez de sahneyi koro üyesi çocukların anneleri aldı. Anneler, Denizli Belediye Konservatuvarı sanatçısı Yeşim Dağlı yönetiminde, Anadolu’nun çeşitli yöresine ait türküleri söyledi. Sahneye çıkan anneler, ne kadar yetenekli olduklarını izleyenlere gösterdi. Bu arada, koro şarkılarını söylerken düğün öncesi yapılan kına gecesi canlandırıldı. Evliliğin hemen arifesindeki gelin, kaynana ve yakınları, yöreye özgü kıyafetleriyle sahneye geldi. Kaynana ve yakınları mumlarla gelinin etrafında dönüp türküler söyledi. Ardından kaynana, gelinin eline kına yaktı. Denizli Belediyesi Çocuk Korusu üyelerinin anneleri ile anne adayları, bu konuda da ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.
Etkinliğin son bölümünde ise anneler ve koro üyesi çocuklar birlikte sahne alarak, izleyicileri coşturdu.
Yaklaşık 2 saat süren etkinliklerde, anneler anne olmanın tadını çıkardı. Denizli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nuray Karayel, tüm annelerin anneler gününü kutlayarak her birine çiçek verdi.
.