Ana Sayfa Otobüs Güzergahları `www.denizli.bel.tr` Sitesinde

Otobüs Güzergahları `www.denizli.bel.tr` Sitesinde

Denizli Belediyesi, vatandaşların toplu ulaşım araçları hakkında daha kolay ve daha çabuk bilgi alabilmeleri için özel halk otobüsleri güzergahlarını, saatlerini ve nereden geçtiklerini içeren bilgileri internet sitesinde yayınladı.
13.11.2008

      Denizli Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Bilgi İşlem Merkezi ile yürüttüğü çalışma ile, vatandaşların Denizli Belediyesi’nin resmi internet sitesi ‘www.denizli.bel.tr’ adresine girmeleriyle otobüs güzergahları için merak edilenler konusunda büyük kolaylık getirdi.

      İnternet adresinde, güzergah saatleri ayrı bir dosyada yer alırken, hangi hat otobüsünün nerden geçtiği ise harita üzerinde oklarla gösterildi. Böylece, gereksiz yere durakta bekleyen ve otobüslerin güzergahlarını bilmeyen vatandaşlar, site yardımıyla aradığı bilgileri önceden öğrenebilecek.

      Denizli Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mustafa Soyuçok, halkın toplu ulaşım ihtiyacını kolaylaştırmak için söz konusu uygulamayı başlattıklarını kaydederek,

     ‘Birçok vatandaşımız, otobüs güzergah saatini bilmeden dakikalarca durakta bekliyor bu da zaman kaybına yol açıyordu. Bazı vatandaşlarımız ise gidecekleri otobüslerin nereden geçtiklerini bilmeden duraktaki bekleyen insanlara soruyor, bazen doğru bazen de yanlış bilgi alıyordu. Bizde bu ihtiyacı karşılamak için otobüslerin güzergahlarını, saatlerini ve nerden geçtiklerini internet adresinden yayınladık. Buna göre halkımız gideceği yerleri ve saatlerini öğrenerek ona göre durakta bekleyecekler’ dedi.

.